Yükleme Rampası ve
Yükleme Körüğü Nedir?


Yükleme Körüğü (İzotermik Körük) 

Endüstriyel depolarda yükleme ve boşaltma yapılırken, soğutma yada ön soğutma yapılmış alanın dış etkilerden korunmasını sağlayan, yükleme esnasında doğabilecek ısı kayıplarını önlemeye yarayan, kauçuk bazlı malzemeden üretilen sisteme denir.

Soğuk hava depoları, lojistik depolar ve muhtelif depolarda  ürün stok alanı ve/veya yükleme ve çalışma alanı ile dış ortam ilişkisini keserek yükleme boşaltma yapılmasına imkan sağlar. Esnek kauçuk yanakları ve makas sistemi ile hızlı bir yükleme boşaltma hazırlığı sağlar. Yaş sebze meyve depoları, kırmızı ve beyaz et depoları, muhtelif gıda üretim tesisleri ve depoları, ilaç depoları kimyasal madde depoları, sıcaklık ve nem oranının hassas olduğu tesislerde stabil hale getirilmiş özel ortam koşullarının korunmasında yüksen oranda verimlilik sağlar.

Yükleme Rampası

Endüstriyel depolarda yükleme ve boşaltma yapılırken sıklıkla karşılaşılan araç yüksekliklerinin farklılık gösterdiği durumlarda önemli derece kolaylık sağlar. Standart ölçülerin yani sıra mevcut fiziki farklılık gösteren tesislere özel ölçülerde de yapılabilir.

Hidrolik pompa ve pistonlar sayesinde araç ile depo arasında oluşan yükseklik farkını köprü görevi görerek sağlayan sistemlerdir. Kullanım kolaylığının yanı sıra valf emniyet sistemi ile de maksimum güvenlik ve verimlilik sağlamaktadır. Tüm endüstriyel üretim depolama ve lojistik tesislerinde, havaalanlarında, marketlerde, depolarda, geniş kullanım alanları ile yükleme boşaltma hızını maksimum  seviyeye yükselten istemlerdir.