Konteyner Soğuk Depo Nedir?
Nerelerde Kullanılır?


Konteyner soğuk hava depoları, satış ve kiralama maliyetleri yüksek olan REEFER CONTAINER’lere alternatif olarak üretilmektedir. 20DC, 40DC ve 40HC olarak uluslar arası standartlarda olan standart konteynerlerden, ikinci el olarak üretilirler. 

Yeni bir konteynere nazaran ikinci el bir konteyner daha ekonomiktir. İstenilen renge boyanabilir ve şirket logosu uygulanabilir. Yurt içi ve yurt dışı nakil durumlarında uluslararası ölçülerde olduğundan dolayı herhangi bir sorunla karşılaşılmaz. Konteyner depolar serin, soğuk, donuk ve şok olmak üzere 4 tip üretilebilir (+15°C ila -50°C aralığında). İhtiyaçlar doğrultusunda konteyner depolar iki farklı rejimde (soğuk ve donuk – çift rejimli), bir bölümü soğuk bir bölümü donuk gibi kombinasyonlu olarak üretilebilir.

Sabit mekanlarda elektrik beslemesiyle kullanılabilen konteyner depolar, sabit yada mobil durumlarda jeneratör ile de kullanılabilir. Dağlık arazilerde, çöllerde, sahralarda, tarım alanlarında, baraj ve yol şantiyelerinde, askeri manevralarda ve benzeri ihtiyaçlarda tercih edilirler. Montajı, üretim tesisinde yapıldığı için, panel ve cihaz deformasyon riski taşımamaktadır.