Flip-Flop Kapılar


Flip-flop kapılar, klasik anlamda ‘’bar kapısı’’ olarak adlandırılan kapılardır. Tek kanat ve çift kanat olarak üretilirler. Panel ve duvar-betona monte edilebilecek özelliktedirler. Her iki yöne 90°  açılabilen flip-flop kapılar 180° olarak açık kalabilirler. Servis ve üretim hatlarında taşıma arabaları yada transpalet gibi yardımcı ekipmanların geçişi sırasında çarpma bariyerleri sayesinde kolaylıkla itilerek açılabilir. Flip-flop kapıların kanat kalınlıkları 40mm olup istenildiğinde pencereli olarak üretibilir. Korozyona engel olmak ve kapı kanadının uzun ömürlü olması göz önünde bulundurularak, hiçbir şekilde ahşap kullanılmamaktadır. 0,55mm kalınlığında 2 adet panel sacı arasında 38-42 kg/m³ yoğunluğunda poliüretan malzeme enjekte edilerek üretilir.

Flip-flop kapılar stnadart olarak her iki yüzeyi polyester (Poly-Poly) kaplı olarak üretilir. Kullanılacağı alanlarda isteğe bağlı olarak, her yüzeyi Polyester, Pvc ve CrNi olarak kombinasyonlu üretilebilir.  (Poly-Poly /  Poly-Pvc / Pvc-Pvc / Poly-Crni / Pvc-CrNi / CrNi-CrNi. Polyester (Poly) yüzeyli kapılar bir çok renkte üretildiği gibi, Pvc kapılar bazı standart renklerde üretilebilir.

Flip-Flop kapıların pervaz ve kasaları alüminyum malzemeden üretilir. 1200mmx2000mm ölçülerinden başlayarak, istenilmesi durumunda özel ölçülerde de üretilebilir. Standartların dışında, kapı alt yüzeyleri,  koruma amaçlı olarak şerit yada komple CrNi yüzey sacı kaplı olarak üretilebilir.