Seksiyonel Kapılar


Seksiyonel kapılar, yükleme ve boşaltmanın hızlı olduğu yada büyük ölçülerde ekipmanların geçmesi gereken yerlerde, orta seviye hız gereksinimleri durumunda tercih edilen kapılar olup izolasyonun ön planda tutulduğu en uygun kapı sistemidir. Elektrikli motor ve sarmal yay takviyesiyle yukarı doğru hareket eder ve katlanabilir kapılardır.

60mm kalınlıktan başlamak üzere muhtelif kalınlıklarda üretilebilirler. Kasa ve kanat içerisinde, korozyona engel olmak ve kapı kanadının uzun ömürlü olması göz önünde bulundurularak, hiçbir şekilde ahşap kullanılmamaktadır. 2 adet galvaniz yada paslanmaz  (CrNi) sac arasında poliüretan malzeme enjekte edilerek üretilirler. Son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdürler. Her yönden kauçuk fittings ile donatılmış olan Seksiyonel kapılar yüksek oranda sızdırmazlık özelliği gösterirler.

Standart bir Seksiyonel kapının hızı 0,25 mt/sn dir. Tercihen standart dışı üretilen kontrol üniteleri ve yataklam sistemleriyle 0,5 mt/sn  yada 0,75 mt/sn lere kadar hızlandırılabilirler. Yükleme körüğü (Standart yada şişme) ile entegre edilebilirler.