Sürgülü Kapılar


Kasa: Sürgülü kapı kasaları hem panele, hem duvar-beton a monte edilecek şekilde plastik veya alüminyum olarak yapılır. Her iki seçenekte de iç pervazlar alüminyumdan yapılıp, ısı köprüsü (ısı kaybı) oluşmaması nedeniyle destekleyici ve güçlü plastik aksamlar kullanılarak üretilir.

Kanat: Sürgülü Kapı kanatlarında, korozyona engel olmak ve kapı kanadının uzun ömürlü olması göz önünde bulundurularak, hiçbir şekilde ahşap kullanılmamaktadır. 0,55mm kalınlığında 2 adet panel sacı arasında 38-42 kg/m³ yoğunluğunda poliüretan malzeme enjekte edilerek üretilir.

Kalınlık: Sürgülü kapı kalınlıkları soğuk odalarda 80 mm, donuk odalarda 120mm ila 150mm, şok odalarında 200mm kalınlığındadır.

Yüzey Sacı: Sürgülü kapı kanat sacları, panellerde olduğu gibi, 0.55mm kalınlığında polyester (Poly) kaplı olarak üretilir. İsteğe bağlı olarak farklı renklerde üretilebilir. Yine isteğe bağlı olarak, pvc yada paslanmaz (CrNi) olarak da üretilir. 

Isı Köprüsü: Sürgülü kapılar kauçuk contalar ile ısı köprüsü oluşumu engellenecek ve sızdırmazlık sağlanacak şekilde üretilir. Donuk ve şok odalar için, contalara özel olarak ısıtıcı (rezistans) uygulaması yapılır. Böylelikle contaların donarak yapışması engellenmiş olunur.

Askı Donanımı: Sürgülü kapılar, uluslar arası standartlara uygun, kompozit  yada paslanmaz çelikten üretilir.  Taşıyıcı ray, tekerlekler, tutma kolları ve diğer aksamları ile kolayca açılıp kapanır. 

Güvenlik: Sürgülü kapılar, iç yüzeyinde bulunan mekanizma ile içeriden açılabilir. Panik alarm sistemi gibi sistemlerin kullanılması tavsiye edilir. Sürgülü kapılarda kilit sistemi yoktur ve içeride personelin kilitli kalması gibi bir durum söz konusu olmadığı için güvenlidir. 

Ölçüler:  Sürgülü kapıların standart bir ölçüsü yoktur. Tesisteki fiziki şartlar ve kullanılacak ekipman doğrultusunda tercih edilir ve yine tercih edilen ölçülere göre üretilir.