Soğuk Hava Deposu Panelleri

 

Soğuk hava deposu panelleri duvar paneli ve tavan paneli olmak üzere 3 farklı yüzey malzemesi ile üretilirler. 

POLY-POLY Paneller: Her iki yüzeyi 0.50mm galvaniz sac ile üretilir. Üzerine uygulanan RALL9002 (KLASİK PANEL RENGİ) polyester esaslı boya uygulaması ile bu kalınlık 0.55mm ulaşır. 

PVC-PVC Paneller: Her iki yüzeyi 0.50mm galvaniz sac ile üretilir. Üzerine uygulanan RALL9002 (KLASİK PANEL RENGİ)  120µ anti bakteriyel pvc uygulaması ile bu kalınlık 0.55mm ulaşır. 

CrNi-CrNi Paneller: Her iki yüzeyi 0.50mm 304 kalite 1. sınıf paslanmaz (CrNi) sac ile üretilir.


Soğuk hava deposu panel yüzeyleri hadveli tabir edilen su oluklu şekilde üretilir. Ekzantrik kilit sistemi sayesinde çekme ve kilitlenebilme özelliğine sahiptir. Kilit sistemi paslanmaz (CrNi) malzemeden üretilmiştir).

Erkek ve dişi geçme detaylı soğuk hava deposu panelleri 0,55mm kalınlığında 2 adet panel sacı arasında 38-42 kg/m³ yoğunluğunda poliüretan malzeme enjekte edilerek üretilir. Tam sızdırmazlık amaçlandığı için duvar panelleri özel kulaklı (kertmeli) bir yapıda üretilirler. 

 

Soğuk hava deposu panelleri  1110mm standart bir ene sahip olup 13000mm (13m) yüksekliğinde mono olarak üretilebilirler. Soğuk hava deposu panelleri, depolama yada nakliye sırasında çizilmelere karşı, yüzeyleri koruyucu film kaplı olarak üretilir. Bu filmler montaj anında yüzeyden kolaylıkla çıkarılır.

Dünya genelinde ve ülkemizde soğuk hava deposu  panelleri ihtiyaca yönelik olarak farklı kalınlıklarda üretilirler ve bu kalınlık standartları; 50mm, 60mm, 80mm, 100mm, 120mm, 150mm, 180mm, 200mm dir.

Her türlü ihtiyaca göre belirlenecek panellerin üretimi ile en verimli endüstriyel soğuk depolar tasarlanır, teknik detaylar çözülür ve en kaliteli malzemelerle istenilen büyüklükte inşa edilerek proje gerçekleştirilir. Soğuk oda panelleri kullanım açısından, hem hijyenik hem de uzun ömürlüdür.

Yüksek izolasyondan dolayı enerji tasarrufu sağlaması da panellerin en büyük avantajlarındandır. Gıda maddelerinin yanı sıra kimyasal ve medikal ürünlerin de uygun koşullarda ve şartlarda korunabilmesi için panel soğuk depolar en ideal seçim olmaktadır.